Rozpoczęła się kolejna tura rozmów pocztowców z dyrekcją

PAP
opublikowano: 04-04-2008, 11:24

W piątek około godz. 11 rozpoczęła się kolejna tura rozmów związków zawodowych z dyrekcją Poczty Polskiej w sprawie podwyżek płac - poinformował PAP Michał Dziewulski z biura prasowego Poczty Polskiej.

Ostatnie spotkanie miało miejsce we wtorek. Oprócz przedstawicieli związkowców i dyrekcji, w rozmowach uczestniczył mediator Michał Kuszyk. Rozmowy nie zakończyły się wypracowaniem porozumienia.

Jak informowali związkowcy w poniedziałek, według przeprowadzonego w marcu referendum, ponad 86 proc. tych pracowników Poczty, którzy głosowali, popiera strajk.

W głosowaniu wzięło udział 73,78 proc. pracowników z 102.478 zatrudnionych w Poczcie Polskiej. Odpowiadali w nim na pytanie, czy są za strajkiem, jeżeli trwający obecnie spór zbiorowy nie zakończy się porozumieniem.

W opinii Bogumiła Nowickiego z pocztowej "Solidarności", związkowcy i pracownicy Poczty Polskiej nie wykluczają zorganizowania strajku, jeśli nie dojdzie do zakończenia sporu.

Dyrektor Poczty proponował podwyżkę średnio o 10 proc. na koniec roku, natomiast związki oczekiwały znacznie wyższego wzrostu płac. Nowicki mówił wówczas, że związki chcą podwyżki w wysokości 700 zł, ale kierownictwo Poczty tej propozycji nie przyjęło. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rozpoczęła się kolejna tura rozmów pocztowców z dyrekcją