Rynek liczy na większe zaangażowanie Disneya na arenie VOD

  • Paweł Makosz
opublikowano: 10-02-2021, 14:09

Koncern Walt Disney ma jutro (11.02) przedstawić kwartalny raport oraz plany związane z telewizją strumieniową, a także przyszłością dotkniętych pandemią parków rozrywki, podał Bloomberg.

Amerykański gigant rynku medialno-rozrywkowego notuje szybki rozwój w dziedzinie streamingu wideo. Jest to niezwykle istotne biorąc pod uwagę straty jakie generują objęte obostrzeniami lub zakazem działalności parki rozrywki.

HenningE/Pixabay

W publikacji wyników kluczowym czynnikiem może okazać się liczba nowych abonentów, którzy dołączyli do serwisu Disney+ od początku grudnia, kiedy to było ich 86,8 mln. W tym czasie Disney wypuścił na swoją platformę film „Soul” oraz serie Marvela „WandaVision”.

Oprócz tego, inwestorów będzie interesowało też, kiedy korporacja ponownie otworzy, zamknięty od marca, park rozrywki Disneyland w Kalifornii.

Ważną kwestią będą też plany spółki związane z wysokobudżetowymi produkcjami filmowymi. Z uwagi na pandemię, Disney zmuszony był do przesunięcia kilku premier oraz wstrzymać prace nad nowymi tytułami.

Oczekuje się, że w kwartale zakończonym w grudniu 2020 r. firma poniosła stratę na akcję w kwocie 42 centów wobec zysku rzędu 1,53 USD rok wcześniej.

Związane z rozwojem działalności na rynku VOD plany Disneya zachęciły analityków Lightshed Partners do podniesienia już w styczniu rekomendacji dla akcji potentata do „neutralnie” ze „sprzedaj”. Uzasadnili swoją decyzję tym, że “...inwestorzy koncentrują się na tym, jak Disney poradzi sobie po pandemii i dobrze oceniają firmę za większe skoncentrowanie się na streamingu kosztem krótkoterminowych zysków”.

Akcje Disney’a w poniedziałek zamknęły się na rekordowym poziomie 190 USD, obecnie ich wycena oscyluje na poziomie 188,21 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane