Saxo Bank: bitcoin może być droższy o 165 proc. w 2017 roku

opublikowano: 07-12-2016, 15:45

Kurs bitcoina może wzrosnąć o 165 proc. do 2000 USD w 2017 roku w związku z polityką gospodarczą administracji Donalda Trumpa, która może spowodować znaczący wzrost inflacji, twierdzi Saxo Bank.

Donald Trump zapowiadał podczas kampanii wyborczej, że chce zwiększyć wydatki fiskalne. Saxo Bank uważa, że jego polityka może spowodować wzrost deficytu budżetowego USA z obecnych ok. 600 mld USD do 1,2-1,8 bln USD, czyli 6-10 proc. obecnego PKB. Skutkiem będzie szybszy wzrost gospodarczy, ale także większa inflacja, co zmusi Fed do szybszego tempa podwyżek stóp. To z kolei doprowadzi do znacznego umocnienia dolara.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- To spowoduje efekt domina na rynkach wschodzących, a szczególnie w Chinach, skłaniając ludzi na świecie do poszukiwania alternatywnych walut i systemów płatności nie powiązanych z bankami centralnymi – twierdzi Steen Jakobsen, główny ekonomista Saxo Banku.

Bitcoin, jako największa i najbardziej znana na świecie kryptowaluta, będzie korzystał z tej sytuacji, bo gospodarki wschodzące będą chciały uwolnić się od ścisłego związania z polityką monetarną USA.

Obecnie bitcoin jest notowany po ok. 754 USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu