Sejm: Spotkanie szefów klubów i wicemarszałków poza PiS

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-01-2006, 10:42

W trakcie przerwy ogłoszonej w czwartkowych obradach Sejmu ma się odbyć spotkanie wicemarszałków Sejmu i szefów klubów parlamentarnych poza PiS - powiedział PAP wicemarszałek Sejmu Wojciech Olejniczak. "Chcemy rozmawiać, aby rozwiązać ten pat, który powstał w tej chwili" - zaznaczył lider Sojuszu. Jego zdaniem, marszałek łamie regulamin.

W trakcie przerwy ogłoszonej w czwartkowych obradach Sejmu ma się odbyć spotkanie wicemarszałków Sejmu i szefów klubów parlamentarnych poza PiS - powiedział PAP wicemarszałek Sejmu Wojciech Olejniczak. "Chcemy rozmawiać, aby rozwiązać ten pat, który powstał w tej chwili" - zaznaczył lider Sojuszu. Jego zdaniem, marszałek łamie regulamin.

"To kryzys PiS, który z tej partii i rządu przeniósł się do parlamentu. Ta partia nie wie, co z sobą zrobić. Szeregowi posłowie PiS są zdezorientowani" - ocenił Olejniczak.

Marszałek Sejmu Marek Jurek ogłosił przerwę w posiedzeniu w związku z wydarzeniami poprzedniego dnia.

W środę wieczorem w Sejmie wspólnymi siłami opozycja doprowadziła do przyjęcia wniosku, który otwiera drogę do przeprowadzenia głosowania nad ustawą budżetową w najbliższą sobotę. Doszło do tego pod nieobecność na sali marszałka Sejmu Marka Jurka (PiS), kiedy obrady prowadził wicemarszałek Marek Kotlinowski (LPR). Kiedy Jurek zjawił się na sali obrad, Kotlinowski uniemożliwił mu przejęcie prowadzenia.

W czwartek, po wznowieniu posiedzenia, marszałek Jurek poinformował posłów, że pierwsze ekspertyzy, jakie wpłynęły do Sejmu, mówią, że w środę w Sejmie naruszono konstytucję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane