Sesja na Wall Street w cieniu przetasowań w indeksach

opublikowano: 21-09-2018, 22:06

Zamykająca tydzień sesja na Wall Street z jednej strony stała pod znakiem nowych rekordowych wartości osiągniętych przez indeksy S&P500 i Dow Jones IA drugi dzień z rzędu (choć ten pierwszy zdecydowanie osłabł na finiszu) i przeceny na rynku technologicznym.

Smaczkiem piątkowej sesji był fakt, że toczyła się ona po raz ostatni przy dotychczasowym składzie indeksów. Po sesji dojść miało do najpoważniejszych przetasowań w nich od 1999 r.  Powstanie m.in. nowy potężny sektor komunikacyjny w skład którego wejdą takie potęgi jak AT&T oraz Facebook, Alphabet czy Twitter.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Wzrosty w segmencie spółek z tradycyjnych sektorów gospodarki wspierała drożejąca ropą, przekładając się na umocnienie wycen koncernów energetyczno-paliwowych. Czarne złoto zyskiwało w oczekiwaniu na weekendowe posiedzenie kartelu OPEC, który ma m.in. dyskutować o tym w jaki sposób uspokoić rynek synchronizując podaż surowca z jego cenami.

Piątek na Wall Street był też dniem tzw. czterech wiedźm, w którym przypada rozliczenie instrumentów pochodnych plus zmiany w składzie indeksów. 

Ostatecznie na finiszu sesji indeks blue chipów rósł o 0,28 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 jednak stracił symbolicznie 0,05 proc. zaś technologiczny Nasdaq zniżkował  0,51 o proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy