Siemens chce zainwestować do 600 mln EUR w Berlinie

opublikowano: 31-10-2018, 11:35

Koncern Siemens wraca do korzeni. Zamierza zainwestować do 600 mln EUR w Berlinie, skąd pochodzi. Środki mają być wydatkowane na stworzenie centrum przemysłowego i technologicznego w stolicy Niemiec, donosi Reuters.

Inwestycja przyczyni się do stworzenia nowego „Siemensstadt” lub „Siemens City” w części Berlina, gdzie pod koniec XIX wieku grupa założycieli stworzyła fabryki koncernu.

Centrala koncernu Siemens w Monachium, Niemcy
Zobacz więcej

Centrala koncernu Siemens w Monachium, Niemcy Fot.REUTERS/Michael Dalder/File Photo/Forum

Nowy projekt w Spandau, obejmujący obszar 70 hektarów, ma na celu przekształcenie dużego obszaru przemysłowego w nowoczesną, miejską dzielnicę przyszłości, w celu promowania innowacji i współpracy między różnymi dziedzinami nauki i biznesu.

W ramach projektu, obecna własność firmy Siemens w Spandau ma zostać przekształcona w park technologiczny i bazę dla firm rozpoczynających działalność do końca 2030 r.

Obszary jakie mają być uwzględnione w projekcie to m.in. rozproszone systemy energetyczne i zarządzanie energią, technologia pojazdów elektrycznych, uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja, analityka danych i blockchain.

W związku z inwestycją prawdopodobnie powstanie setki miejsc pracy, na razie nie ujawniono żadnych szczegółów.

Tymczasem we wrześniu jeden z największych na świecie koncernów inżynieryjnych informował, że  zredukuje około 2900 miejsc pracy w Niemczech w ramach planu restrukturyzacji, który ma na celu aby uzyskać oszczędności w wysokości 500 mln EUR.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu