Spadki na amerykańskich giełdach

opublikowano: 20-04-2018, 22:05
aktualizacja: 20-04-2018, 22:08

W niezbyt dobrych humorach udawali się na weekendową przerwę inwestorzy handlujących na amerykańskich giełdach. Ostatnia sesja tygodnia zakończyła się bowiem spadkiem indeksów, napędzanych przeceną w segmencie spółek technologicznych oraz korektą notowań ropy, która negatywnie przełożyła się na wycena akcji koncernów energetyczno-paliwowych.

Spadek kursu ropy był przede wszystkim wynikiem komentarza prezydenta Donalda Trumpa, który zarzucił kartelowi OPEC sztuczne zawyżanie cen surowca. Stwierdził również, że ograniczenie podaży mające na celu wsparcie cen nie będzie dłużej tolerowane. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Ta wypowiedź z miejsca doprowadziła do korekty kursów akcji takich potentatów jak Exxon Mobil czy Chevron. Przecena sięgała powyżej 1 proc. odciskając piętno na indeksie blue chipów. 

Sektor spółek technologicznych tracił trzecią sesję z rzędu, a największy negatywny wpływ na wskaźniki miał spadek notowań akcji Apple. W tym przypadku było to pokłosiem prognozy banku Morgan Stanley, który oczekuje słabego popytu na najnowszego iPhone’a.

NA zamknięciu sesji indeks DJ IA tracił 0,82 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,85 proc. zaś Nasdaq spadał o 1,27 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy