Czytasz dzięki

Sprzedaż detaliczna w Brazylii zaskoczyła skalą zwyżki

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 10-09-2020, 14:57

Wyniki handlu detalicznego w Brazylii pozytywnie zaskoczyły. W lipcu sprzedaż przebiła zdecydowanie oczekiwania ekonomistów, informuje Reuters.

Według oficjalnych danych w lipcu 2020 r. sprzedaż detaliczna bez uwzględniania samochodów i materiałów budowlanych zwiększyła się aż o 5,2 proc. w stosunku do czerwca, zaś w ujęciu wolumenowym była najwyższa od lat. 

Tymczasem mediana oczekiwań ekonomistów zakładała wzrost o 1,2 proc. Sugerować to może przyspieszenie odbicia w gospodarce po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa.

W porównaniu z lipcem 2019 r. sprzedaż odnotowała wzrost o 5,5 proc., wynika z danych agencji statystycznej IBGE. Również w tym przypadku wynik okazał się zdecydowanie lepszy od prognoz (2,2 proc.).

Siedem z ośmiu analizowanych sektorów zarejestrowało dodatnią zmianę.

Jednak w ujęciu narastającym, po siedmiu miesiącach 2020 r. sprzedaż nadal była o 1,8 proc. niższa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane