Surówka: wspieranie małych i średnich firm powinno być skoordynowane

PAP
opublikowano: 06-09-2017, 16:20
aktualizacja: 06-09-2017, 16:20

Wsparcie dla małych i średnich firm ze strony PZU powinno być skoordynowane ze wsparciem ze strony Alior Banku i Pekao SA - powiedział PAP prezes PZU SA Paweł Surówka.

Chcemy przedstawić - jak mówił - tym firmom całą paletę różnych narzędzi w działalności gospodarczej, aby mogły się lepiej rozwijać.

Paweł Surówka
Zobacz więcej

Paweł Surówka fot. Marek Wiśniewski

Surówka uczestniczył w ramach XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy w panelu "Jak przekształcić rodzinną firmę w międzynarodowego giganta - instytucjonalne i rynkowe uwarunkowania rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw".

Partnerami tego panelu były właśnie Grupa PZU SA, a także Pekao SA i Alior Bank. Wzięła w nim udział m.in. premier Beata Szydło.

Pytany przez PAP o mechanizmy wsparcia małych firm, prezes PZU zwracał uwagę na potrzebę koordynacji wsparcia ze strony różnych podmiotów, czyli banków, jak Pekao SA czy Alior Banku, oraz ubezpieczycieli, jak PZU.

Powiedział, że jeśli chodzi o PZU, to może ono przedstawiać małym i średnim firmom nowe produkty ubezpieczeniowe, chroniące majątek, kontrakty lub wspierające eksport. "Także chcemy oferować ubezpieczenia, które chronią pracowników, z których do tej pory małe i średnie firmy korzystały w niewielkim stopniu" - zaznaczył.

Na niestabilnym rynku pracy należałoby umożliwić szefom małych firm przedstawianie pracownikom lepszych benefitów, np. polis na życie i zdrowotnych, które wiązałyby ich z tymi firmami, by nie szukali oni nowego miejsca pracy - wyjaśniał prezes. Chodziłoby np. o oferty dotyczące ubezpieczeń grupowych na życie i polis zdrowotnych.

"Oczywiście chcemy wspólnie z pracodawcami zapewniać pracownikom większe bezpieczeństwo. Wiadomo, że szczególnie w małych i średnich spółkach, gdzie wynagrodzenie nie dorównuje poziomem dużym korporacjom, pracownicy powinni mieć większe gwarancje dotyczące emerytur czy opieki zdrowotnej" - mówił Surówka PAP.

"Będziemy dążyli do tego, by tego rodzaju usługi tworzyć wspólnie z Pekao SA, ponieważ widzimy, że prezesi małych i średnich spółek oczekują takich łączonych rozwiązań" - dodał.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu