Szczepionka AstraZeneca nie jest gotowa do szybkiego zatwierdzenia w UE

ARŻ, Reuters
opublikowano: 29-12-2020, 14:38

Europejska Agencja Leków (EMA) najprawdopodobniej nie będzie w stanie zatwierdzić w styczniu szczepionki COVID-19 opracowanej przez AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki, pisze Reuters powołując się na słowa zastępcy dyrektora EMA Noela Wathiona.

AstraZeneca
AstraZeneca

Noel Wathion powiedział w wywiadzie dla flamandzkiego dziennika “Het Nieuwsblad”, że europejskie organy regulacyjne otrzymały tylko niektóre informacje o szczepionce. Dodał, że do EMA jak na razie nie wpłynął także formalny wniosek od koncernu AstraZeneca. “Potrzebujemy dodatkowych danych na temat jakości szczepionki” - stwierdził.

Zdaniem zastępcy dyrektora EMA, w obliczu niepełnych informacji i braku wniosku, niemożliwe jest wydanie zgód regulacyjnych w styczniu.

Przedstawiciele AstraZeneca powiedzieli Reuterowi w zeszłym tygodniu, że jej szczepionka COVID-19 powinna być skuteczna również przeciwko nowemu wariantowi koronawirusa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane