Szef UEFA nie potwierdza, że 6 polskich miast zorganizuje Euro 2012

IAR
opublikowano: 18-02-2009, 14:57

Prezydent UEFA nie potwierdza doniesień prasowych o tym, że Mistrzostwa Europy w 2012 roku będą rozgrywane na sześciu stadionach w Polsce, a nie na czterech - jak wcześniej planowano. "Gazeta Wyborcza" napisała, że z powodu opóźnień w przygotowaniach na Ukrainie, UEFA wyznaczy tam tylko 2 stadiony.

Michel Platini powiedział w Brukseli, że sytuacja na razie się nie zmieniła. „Decyzje podejmiemy w maju i wytypujemy 4 stadiony w Polsce i 4 stadiony na Ukrainie. A jeśli w przyszłości wybuchnie poważny kryzys, wtedy będziemy się zastanawiać” - mówił szef UEFA. Przyznał, że słyszał o problemach na Ukrainie, ale dodał, że w Polsce też były. „Otrzymaliśmy jednak gwarancje, że wszystkie stadiony będą zbudowane. Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie to wielkie wyzwanie, ale mam nadzieję, że zakończy się sukcesem. Nie rozumiem też dlaczego polska prasa zajmuje się przygotowaniami Ukrainy” - dodał. Michel Platini, pytany, jaki jest największy problem w Polsce, zażartował, że dziennikarze.

Szef UEFA unikał odpowiedzi na pytania o szczegółową ocenę przygotowań obu krajów, powtarzał, że poznamy ją w maju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szef UEFA nie potwierdza, że 6 polskich miast zorganizuje Euro 2012