Szukają inwestora

Radosław Omachel
opublikowano: 27-11-2003, 00:00

Zakłady Mięsne w Słupsku są bliskie pozyskania inwestora. Firma, dostosowana już do wymogów UE, bez niego może nie przetrwać.

Pomorskie Zakłady Mięsne ze Słupska (PZM) poszukują inwestora. W grę wchodzi sprzedaż zarówno mniejszościowego, jak i większościowego pakietu udziałów. Część walorów chcą zatrzymać obecni właściciele — rodzina Perelsztejnów.

Oferty zakupu otrzymała większość dużych, krajowych firm wędliniarskich.

— Trwają rozmowy z jednym z kandydatów — mówi Janusz Perelsztejn, prezes PZM.

Nie ujawnia, o kogo chodzi, ale wiadomo, że zakupem firmy interesuje się polski inwestor branżowy. Transakcja ma zostać sfinalizowana w ciągu dwóch tygodni.

Spółka Perelsztejnów jest zakładem średniej wielkości. Ma poważne problemy finansowe. Wyniki obciąża kredyt zaciągnięty na inwestycje związane z akcesją do Unii. Modernizacja przedsiębiorstwa pochłonęła 10 mln zł, ale już w 2001 r. spełniało ono wymogi unijne.

— Trzy lata temu drastycznie wzrosło oprocentowanie kredytu, a koszt jego obsługi zwiększył się dwukrotnie. Bez dofinansowania zakład może nie przetrwać — mówi Janusz Perelsztejn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Omachel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szukają inwestora