Czytasz dzięki

Szwajcaria: 10 mld CHF na łagodzenie gospodarczych skutków koronawirusa

  • PAP
opublikowano: 13-03-2020, 17:09

Rząd Szwajcarii przeznaczy 10 mld franków na natychmiastowe łagodzenie wpływu epidemii koronawirusa na gospodarkę - poinformowano w piątek. Wprowadzone zostaną kontrole na granicach, a szkoły będą zamknięte do 4 kwietnia.

Zakazano także organizacji wydarzeń z udziałem ponad 100 osób i nałożono ograniczenia na bary i restauracje, by nie przyjmowały więcej niż 50 osób.

Zobacz więcej

Franki szwajcarskie

Bloomberg

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Szwajcarii wynosi ponad 1100, a w ciągu ostatniej doby zanotowano wzrost zakażeń o 267.

Prezydent Szwajcarii Simonetta Sommaruga opisała sytuację jako trudną, która wymaga natychmiastowego podjęcia drastycznych środków. Powiedziała również, że celem tych decyzji jest ochrona zdrowia obywateli i wspieranie przedsiębiorstw.

„Mamy środki i możliwości radzenia sobie z tą sytuacją medycznie i finansowo” - zapewniła Sommaruga na konferencji prasowej w Bernie. „Te środki mają sens tylko wtedy, gdy wszyscy będziemy ich przestrzegać, co spowolni rozprzestrzenianie się choroby” - dodała.

Rząd poinformował, że podjęte decyzje wejdą w życie natychmiast, a większość z nich będzie obowiązywać co najmniej do 30 kwietnia. Celem jest ochrona osób starszych i chorych, które są szczególnie zagrożone w związku z epidemią. 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy