Tak Fed będzie zmniejszał wsparcie (WYKRES TYGODNIA)

Posiedzenie Fedu wywołało jedynie niewielkie cofnięcie w gołębich oczekiwaniach rynku, a to oznacza, że potencjał korekty na rynkach jest ograniczony, uważa bank Citigroup.

Zobacz więcej

Ścieżka wygaszania skupu aktywów wg oczekiwań po wrześniowym posiedzeniu Fedu (16 września – linia niebieska), przed październikowym posiedzeniem Fedu (28 października – linia czerwona) oraz w czwartek (31 października – linia zielona). Jak podkreśla Citigroup, ostatnie cofnięcie było nieznaczne. Źródło: Citigroup, BusinessInsider.com.

Wyniki zakończonego w środę posiedzenia Fedu zepchnęły z rekordów główne indeksy na globalnych rynkach. Wszystko dlatego, że inwestorzy wciąż jeszcze usiłują precyzyjnie uwzględnić w cenach tempo, w jakim amerykański bank centralny będzie zmniejszał wsparcie dla gospodarki.

Z pomocą w tej kwestii przychodzi inwestorom Steven Englander, strateg banku Citigroup. W notce do klientów, do której dotarł portal BusinessInsider, specjalista zamieszcza wykres opisujący, jak zmieniały się oczekiwania inwestorów wobec przyszłej polityki Fedu. Jak się okazuje, przez blisko półtora miesiąca od wrześniowego posiedzenia Fedu inwestorzy odsuwali w coraz dalszą przyszłość oczekiwany moment rozpoczęcia wygaszania programów QE. Od początku tego tygodnia zrobili jednak krok w tył, co było widoczne po korekcie na rynkach aktywów.

„Jedna, dwie porcje dobrych danych i rynek będzie miał miejsce do dalszych zwyżek. Wykres pokazuje ścieżkę wygaszania QE wg oczekiwań po wrześniowym posiedzeniu Fedu, przed październikowym posiedzeniem Fedu oraz w czwartek. W oczy się rzuca, jak delikatne było cofnięcie gołębich oczekiwań rynku” – napisał Steven Englander.

Ścieżka wygaszania skupu aktywów wg oczekiwań po wrześniowym posiedzeniu Fedu (16 września – linia niebieska), przed październikowym posiedzeniem Fedu (28 października – linia czerwona) oraz w czwartek (31 października – linia zielona). Jak podkreśla Citigroup, ostatnie cofnięcie w oczekiwaniach było nieznaczne. Źródło: Citigroup, BusinessInsider.com.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, BusinessInsider

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tak Fed będzie zmniejszał wsparcie (WYKRES TYGODNIA)