Technologiczny transfer z Polpharmy do Medicoveru

opublikowano: 10-06-2022, 11:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Były dyrektor IT farmaceutycznego potentata obejmie tę samą rolę w całej grupie medycznej, która w Polsce jest wiceliderem.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • dlaczego Medicover utworzył nowe stanowisko dyrektora IT w obszarze usług zdrowotnych
  • kim jest menedżer, który je objął

Cyfryzacja w medycynie to już nie pieśń przyszłości. Świadczy o tym nie tylko wysyp start-upów pracujących często w obszarze telemedycyny, ale też ruchy największych graczy. Diagnostyka, lider rodzimego rynku diagnostyki laboratoryjnej, przeznacza rocznie na cyfryzację kilkadziesiąt milionów złotych.

Natomiast notowany na giełdzie w Sztokholmie Medicover, drugi pod względem wielkości gracz na polskim rynku prywatnej opieki medycznej, właśnie powołał nowe stanowisko regionalnego szefa IT usług zdrowotnych. Obejmie je od 1 lipca Łukasz Krause. W latach 2012-17 był dyrektorem IT w Tauronie, a następnie w Polpharmie – największej firmie farmaceutycznej z rodzimym kapitałem. W Medicoverze będzie odpowiadał za cyfryzację we wszystkich ośmiu krajach: Polsce, Indiach, Rumunii, na Węgrzech, w Ukrainie, Szwecji, Norwegii, Danii i Niemczech.

„Jeśli chcemy wygrywać na rynku, zdobywać klientów i pacjentów, musimy być liderami wykorzystywania technologii w realizacji naszych usług i poprawie doświadczeń klientów. Posiadanie funkcji IT przygotowanej na tak duże wyzwanie w transformacji naszych procesów biznesowych jest kluczowe” – mówi cytowany w komunikacie prasowym John Stubbington, dyrektor operacyjny działu usług zdrowotnych w Medicoverze.

„Równolegle do rozwoju biznesu dynamicznie rozwija się środowisko IT, za którym nie tylko należy nadążać, ale nadawać mu kształt i wytyczać nowe kierunki, jeśli prezentuje się takie ambicje jak Medicover” – dodaje Łukasz Krause.

Medicover w 2021 r. miał w Polsce 2,3 mld zł przychodów (wzrost r/r o prawie 30 proc.), a nasz rynek odpowiada za 37 proc. wyniku szwedzkiej grupy. Szeroki zakres usług oferuje w ośmiu krajach w 129 centrach medycznych, 45 aptekach, 42 szpitalach, 86 centrach stomatologicznych, 34 salonach optycznych, 15 centrach zdrowia psychicznego (w tym jednej poradni psychologiczno-pedagogicznej i pierwszym pełnoprofilowym szpitalu psychiatrycznym), 26 klinikach leczenia niepłodności i 106 klubach fitness.

Zasłużony menedżer:
Zasłużony menedżer:
Łukasz Krause został wyróżniony w 2016 r. Diamentem CIO za technologiczne dokonania w Tauronie. Teraz będzie mógł się wykazać w branży usług zdrowotnych.
materiały prasowe
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane