Tesla zwlekała z informacją o fatalnym wypadku

Dopiero po dziewięciu dniach od fatalnego w skutkach wypadku z udziałem swojego autonomicznego pojazdu, koncern Tesla Motors poinformował o nim władze, informuje Reuters.

Spółka broniła się wcześniej uzasadniając zwłokę w ujawnieniu informacji do publicznej wiadomości chęcią by jako pierwszy dowiedział się o tym amerykański Urząd ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (National Highway Traffic Safety Administration, NHTSA). Tak długi okres zwłoki ma jednak i drugie dno.

Tesla model S
Zobacz więcej

Tesla model S

Bloomberg

Tesla o wypadku, w którym po zderzeniu z ciężarówką na jednej z autostrad na Florydzie zginął właściciel pojazdu dowiedziała się krótko po zdarzeniu, które miało miejsce 7 maja. Informację w tej sprawie przekazała NHTSA dopiero 16 maja, zaś Urząd ogłosił wszczęcie dochodzenia 30 czerwca.

Tymczasem w ramach oferty sprzedaży akcji, która miała miejsce 18-19 maja Tesla pozyskała od inwestorów 1,46 mld USD. Utrzymywała informację w sekrecie, gdyż – jak tłumaczył producent – zarówno wewnętrzne dochodzenie nie zostało jeszcze zakończone, jaki i  spółka nie została poinformowana przez NHTSA na jakiem etapie znajduje się sprawa.

W odpowiedzi na zarzuty mediów odnośnie tak długiej zwłoki, Elon Musk założyciel i prezes Tesla Motors stwierdził, że majowy wypadek „nie miał istotnego znaczenia” dla spółki.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Tesla zwlekała z informacją o fatalnym wypadku