TNS OBOP: w lutym spadek notowań prezydenta, premiera i rządu

DI, PAP
15-02-2011, 13:28

W lutym pogorszyły się notowania prezydenta, rządu i premiera. Działalność rządu źle ocenia 65 proc. badanych, o  9 punktów procentowych więcej niż w styczniu - wynika z sondażu TNS OBOP.

Zwolennikami gabinetu Tuska jest 26 proc. badanych, czyli o 10 punktów proc. mniej niż w styczniu. 9 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat.

O tym, że Donald Tusk dobrze wypełnia obowiązki szefa rządu przekonanych jest 35 proc. respondentów. Przeciwnego zdania jest 55 proc. z nich. 10 proc. ankietowanych nie miało zdania w tej sprawie.

Również notowania premiera w porównaniu z wynikami badań ze stycznia pogorszyły się. O 11 punktów proc. spadła liczba ocen pozytywnych, a o 8 punktów proc. wzrosła liczba negatywnych.

47 proc. badanych uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki głowy państwa, przeciwnego zdania jest 34 proc. z nich, a 19 proc. nie ma zdania.

W najnowszym badaniu także notowania prezydenta są gorsze niż w poprzednim - o 8 punktów proc. spadł odsetek ocen pozytywnych i o 6 punktów proc. wzrosła liczba opinii negatywnych.

Sondaż zrealizowano w dniach 3-6 lutego 2011 r. na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1005 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / TNS OBOP: w lutym spadek notowań prezydenta, premiera i rządu