2005-11-30 00:00Zbudowali sukces
2005-11-30 00:00Ponad miliard na nowe hotele
2005-11-29 00:00Przede wszystkim zróbcie coś z tym VAT
2005-11-29 00:00Rząd niech nie przeszkadza!
2005-11-28 20:38Printex wybuduje w KSSE zakład za ok. 2 mln zł
Firma Printex Łapot jest 26. w tym roku inwestorem w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE), najmniejszym pod względem wielkości planowanej inwestycji. Za ok. 2 mln zł firma wybuduje w Żorach zakład produkcji stolarki budowlanej z tworzyw sztucznych i aluminium. Pracę znajdzie niespełna 10 osób.
2005-11-25 18:23RPO zwrócił się do ministra budownictwa w sprawie spółdzielni mieszkaniowych
Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO) zwrócił się do ministra transportu i budownictwa Jerzego Polaczka, żeby rozważył działania w sprawie zmiany praktyk stosowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe przy przekształcaniu spółdzielczego własnościowego prawa do mieszkania w odrębne prawo własności.
2005-11-24 14:25Wojewoda wydał zezwolenie na budowę odcinka A4
Wojewoda małopolski wydał w czwartek zezwolenie na budowę prawie 20-kilometrowego odcinka autostrady A4 Kraków-Tarnów pomiędzy Krakowem i Szarowem. Według zapowiedzi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), fragment ten może zostać oddany do użytku z końcem 2008 roku.
2005-11-24 00:00Będą kredyty na własne M
2005-11-24 00:00Gminy inwestują w kolejkę WKD
2005-11-24 00:00Wydatki mogą być znacznie większe
2005-11-22 07:17Bartimpex chce wrócić do gry o gaz
Wydzielenie operatora systemu przesyłowego (Gaz System) i zapewne ostatnie zmiany polityczne skłoniły Bartimpex, spółkę Aleksandra Gudzowatego, do przypomnienia o projekcie budowy gazociągu Bernau-Szczecin, mającego połączyć polski i niemiecki system gazowniczy. Spółka sugeruje ciekawy układ: wybuduje rurę, a w zamian państwo wykupi moce przesyłowe.
2005-11-22 00:00Bartimpex chce wrócić do gry o gaz
2005-11-21 00:00Dla siebie i dla innych
2005-11-21 00:00Słodka i dynamiczna jubilatka
2005-11-21 00:00Przyszłość węgla to przyszłość spółki
2005-11-21 00:00Wartość firmy to nie tylko kurs akcji
2005-11-18 13:56Grupa Lotos zainwestuje ponad 130 mln zł w rafinerie południowe
Ponad 130 mln zł przeznaczy Grupa Lotos SA na przedsięwzięcia inwestycyjne we wchodzących w jej skład tzw. rafineriach południowych - w Jaśle, Czechowicach-Dziedzicach i Gorlicach. Inwestycje mają zostać zakończone do końca 2007 roku.
2005-11-18 00:00Oświadczenia (nie)majątkowe
2005-11-17 20:09Oświadczenia majątkowe premiera i ministrów w internecie
W czwartek na stronie internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pojawiły się oświadczenia majątkowe premiera Kazimierza Marcinkiewicza i jego ministrów.
2005-11-17 18:16Prawdopodobnie w styczniu inwestor Hotelu "Europejski"
Prawdopodobnie w styczniu 2006 r. właściciele warszawskiego Hotelu "Europejski" wybiorą inwestora, który pomoże im w modernizacji i odbudowie obiektu. Otwarcie hotelu po remoncie planowane jest za cztery lata - poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes spółki HESA Loic Guibourge.