Toshiba zredukuje 7 tys. etatów

opublikowano: 08-11-2018, 11:05

Zgodnie z nową strategią, koncern Toshiba pozbędzie się nierentownych aktywów i przeprowadzi restrukturyzację zatrudnienia, donosi Reuters.

Japońska firma inżynieryjna ogłosiła plany związane z likwidacją brytyjskiego podmiotu z sektora energetyki jądrowej i sprzedaży działalności z segmentu skroplonego gazu ziemnego LNG w Stanach Zjednoczonych.

Siedziba koncernu Toshiba w Tokio, Japonia
Zobacz więcej

Siedziba koncernu Toshiba w Tokio, Japonia fot. Bloomberg

Działania te mają na celu oczyszczenie bilansu spółki i odzyskanie zaufania inwestorów.

Plany są częścią nowej pięcioletniej strategii biznesowej obejmującej także redukcję 7 tys. miejsc pracy, co stanowi około 5 proc. całości zatrudnienia w japońskim konglomeracie.

Po ogłoszeniu szczegółów nowej strategii, akcje spółki zyskiwały prawie 14 proc. wspinając się na niemal dwuletni szczyt. W aprecjacji pomogła też informacja potwierdzająca skup akcji własnych. W grę wchodzić ma do 40 proc. kapitału.

Toshiba próbuje odzyskać zaufanie rynku po skandalu z 2015 r., który ujawnił trwające przez lata nieprawidłowości księgowe w koncernie.

Spółka uaktualniła swoją prognozę, oczekuje obecnie że roczny zysk operacyjny wyniesie raczej około 60 mld jenów, a nie 70 mld jak wcześniej szacowano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu