Toys “R” Us szykuje się do likwidacji działalności w USA

opublikowano: 09-03-2018, 06:58
aktualizacja: 09-03-2018, 07:01

Amerykańska sieć sklepów z zabawkami Toys “R” Us szykuje się do likwidacji działalności w USA bo jak dotąd nie znalazła inwestora, a także nie zdołała wynegocjować restrukturyzacji długu, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Agencja podkreśla, że „sytuacja wciąż jest płynna”. Likwidacja stała się jednak bardziej prawdopodobna w ostatnich dniach, twierdzą jej informatorzy. Maleje nadzieja na znalezienie inwestora, który utrzymałby choć część działalności w USA. Jest także mniej prawdopodobne, że wierzyciele zaakceptują warunki restrukturyzacji zadłużenia spółki.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

We wrześniu amerykański Toys “R” Us ogłosił wystąpienie o ochronę przed roszczeniami wierzycieli. Celem było wyjście z procesu upadłościowego z mniejszym zadłużeniem i lepszym modelem biznesowym. Spółka pozyskała 3,1 mld USD pożyczki na kontynuację działalności, ale jej wyniki pogorszyły się w sezonie świątecznym, co obudziło wątpliwości co do sensu dalszych działań.

Pogorszyła się także sytuacja europejskiego biznesu Toys “R” Us. W Wielkiej Brytanii sieć znalazła się pod zarządem sądowego administratora po fiasku planu sprzedaży. Europejska część Toys “R” Us poszukuje inwestora. Podobnie jest w Azji, gdzie Toys “R” Us osiąga największe dochody.

W Polsce Toys “R” Us posiada 16 sklepów stacjonarnych i sklep internetowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Toys “R” Us szykuje się do likwidacji działalności w USA