Trans-Kol-Paliwa Nisza sposobem na rekordowy wzrost

Rafał Fabisiak
opublikowano: 15-12-2008, 00:00

LIDERZY W REGIONACH WIELKOPOLSKIE

1

Gazela Biznesu numer jeden w Polsce, udowadnia, że najlepsze rozwiązania nie muszą być skomplikowane. Wystarczy dobry plan i ciężka praca.

Firma z Koła w trzy lata powiększyła obroty ponad trzydziestokrotnie. Chociaż działa wyłącznie na rynku lokalnym, nie jedno większe przedsiębiorstwo może pozazdrościć jej dynamiki rozwoju. Wysokie obroty osiągnęła sprzedając paliwa — hurtowo poprzez dystrybucję cysternami i detalicznie na własnych stacjach. Obecnie firma skupia się na podniesieniu poziomu obsługi klienta. Podnosi funkcjonalność i estetykę obiektów, a zwłaszcza sklepów na stacjach.

— Kładziemy również nacisk na rozwój handlu lekkim olejem opałowym. Jeśli obecna sytuacja na rynku się utrzyma i ropa naftowa będzie dalej tanieć, to chętnych na olej opałowy może być coraz więcej. Jesteśmy na to przygotowani — podkreśla Zenon Sobczak, prezes spółki Trans-Kol-Paliwa.

Trans-Kol-Paliwa planuje dalsze inwestowanie w środki transportu. Zakup nowoczesnych autocystern pozwoli poprawić jakość i terminowość dostaw. Jest to również szansa na poszerzenie zasięgu działania. W 2007 r. spółka podpisała umowy o współpracy z koncernami paliwowymi Orlen, BP i Lotos.

— Naszym głównym celem jest umocnienie pozycji w tej niszy, w której znaleźliśmy dla siebie miejsce. Jesteśmy skromną firmą. Zadowala nas ten segment, w którym działamy. Nie planujemy żadnych fuzji, sami świetnie sobie radzimy — dodaje prezes Zenon Sobczak.

Strategia

Naszym celem jest dalsze umacnianie i stabilizacja pozycji spółki na rynku paliw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu