Trion rośnie pod inwestora

Anna Pronińska
24-07-2008, 00:00

Kurs inowrocławskiej spółki wystrzelił po odtajnieniu informacji o inwestorze.

Kurs inowrocławskiej spółki wystrzelił po odtajnieniu informacji o inwestorze.

Trion, działający w branży budowlanej, odtajnił informacje dotyczące transakcji przejęcia dwóch czeskich spółek. Akwizycje ma sfinansować fundusz Novy Fund zarejestrowany na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. W środę akcje Trionu drożały nawet 7 proc. Najwięcej za papiery płacono 1,21 zł. Na zamknięciu notowań walory kosztowały 1,19 zł, po 5,3-procentowym wzroście. Transakcja przejęcia dotyczy 100 proc. udziałów spółki Novy Windows (spółki holdingowej czeskiej AQ Okna) oraz czeskiej VPO Protivanov, działających w branży stolarki otworowej z PVC, drewna i aluminium. Akwizycja jest szansą dla Trionu wejścia na nowe rynki.

W ramach transakcji Novy Fund ma objąć akcje Trionu i zostać jego największym udziałowcem z zaangażowaniem sięgającym 50 proc. Nie wiadomo jeszcze, czy fundusz ogłosi wezwanie do sprzedaży akcji w liczbie umożliwiającej zwiększenie zaangażowania do 66 proc., czy zejdzie poniżej 33 proc.

— To się wyjaśni, gdy poznamy parametry transakcji. Będziemy je ustalać po zakończeniu badania czeskich spółek. Na początku września powinniśmy zamknąć projekt — mówi Marek Grzona, prezes Trionu.

Wynagrodzenie za przejmowane akcje zostanie pokryte poprzez emisję akcji nowej emisji akcji zwykłych Trionu w ramach emisji prywatnej skierowanej do Novy Fund.

Prezes Grzona, tak jak zapowiadał w maju, przystąpił do zwiększenia zaangażowania w spółce. Obecnie ma 22 proc. udziałów. Chciałby nawet o 3 proc. więcej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Trion rośnie pod inwestora