Trump straszy krachem gdyby doszło do jego impeachmentu

opublikowano: 23-08-2018, 16:44

Prezydent Donald Trump przekonuje, że na rynku akcji dojdzie do krachu jeśli doszłoby do  impeachmentu, czyli procedury usunięcia go ze stanowiska.

- Powiem wam, gdybym został poddany impeachmentowi, to myślę, że na rynku doszłoby do krachu – powiedział Trump w wywiadzie telewizyjnym udzielonym w czwartek. 

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

Prezydent USA spodziewa się, że jego krytycy i przeciwnicy będą próbowali usunąć go ze stanowiska. 

Wypowiedzi Trumpa wiążą się z ostatnimi wydarzeniami, których głównymi bohaterami są jego byli bliscy współpracownicy. Były szef kampanii wyborczej Paul Manafort został uznany winnym oszustw podatkowych, a były prawnik osobisty Michael Cohen przyznał się do złamania prawa regulującego finansowanie kampanii wyborczych na polecenie Trumpa. 

Prezydent USA w przeszłości przypisywał sobie dobrą koniunkturę na amerykańskim rynku akcji. Niektórzy uczestnicy rynku uważają jednak, że pomimo jego probiznesowych działań, nie jest on głównym „motorem” wzrostów.

- Internetowy rynek prognoz szacuje szansę na impeachment Trumpa na 45 proc., nowe maksimum. Rynek akcji wydaje się tym nie przejmować i myślimy, że ma rację – napisał Nicholas Colas, współzałożyciel DataTrek Research.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu