Tusk: jednomyślne porozumienie szczytu strefy euro ws. Grecji

PAP, DI
opublikowano: 13-07-2015, 09:09

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował, że strefa euro jest gotowa na rozmowy o programie pomocowym z Europejskiego Mechanizmu Stabilności dla Grecji.

Jak podkreślił przewidywać on będzie "poważne reformy" i pomocą finansową dla tego kraju.

Donald Tusk
Zobacz więcej

Donald Tusk Marek Wiśniewski

"Strefa euro jednomyślnie osiągnęła porozumienie" - napisał na Twitterze Tusk. 

Pod koniec tygodnia powinniśmy być gotowi z formalnym startem negocjacji dotyczących pakietu pomocowego dla Grecji z Europejskiego Mechanizmu Stabilności - ocenił szef Rady Europejskiej Donald Tusk po zakończeniu nadzwyczajnego szczytu państw strefy euro.

"To były wyjątkowo wyczerpujące negocjacje, bo stawką były nie tylko pieniądze, ale stawką była naprawdę przyszłość Europy i strefy euro" - powiedział polskim dziennikarzom w Brukseli Tusk.

Jak relacjonował, proces negocjacji z Grecją był bardzo żmudny i wymagający. "Czasu nie tylko dla Grecji jest bardzo niedużo. Potrzebujemy akceptacji dla tego porozumienia ze strony kilku parlamentów narodowych, w tym greckiego. Spodziewamy się decyzji - mam nadzieję pozytywnej - w ciągu nie dni, tylko godzin, tak żeby w tym tygodniu zamknąć procedurę w innych parlamentach" - podkreślił Tusk.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Tusk: jednomyślne porozumienie szczytu strefy euro ws. Grecji