Tusk liczy na wyjście z procedury nadmiernego deficytu w ciągu 2 lat

PAP
15-04-2014, 16:15

Rząd jest przekonany, że działania na rzecz ograniczenia deficytu finansów publicznych powinny doprowadzić do wyjścia Polski z procedury nadmiernego deficytu w ciągu dwóch lat - poinformował we wtorek premier Donald Tusk.

Donald Tusk (fot. Puls Biznesu)
Zobacz więcej

Donald Tusk (fot. Puls Biznesu)

Jak mówił Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów, rząd jest przekonany, że przeprowadzone i prognozowane zmiany oraz prognozowana wysokość wzrostu gospodarczego powinny wystarczyć Komisji Europejskiej "jako podstawa do wiary uzyskania poziomu deficytu na wymaganym niskim poziomie". To - zadaniem szefa rządu - będzie oznaczać wyjście z unijnej procedury nadmiernego deficytu wobec Polski w ciągu najbliższych dwóch lat.

Tusk dodał, że utrzymywanie nadmiernego deficytu może dla Polski być kłopotliwe, bo - jak mówił - w UE będzie obowiązywał automatyzm i kto będzie utrzymywał za wysoki deficyt, może mieć problem z dostępem do unijnych funduszy.

Do 15 kwietnia do Brukseli miał zostać przesłany raport o działaniach potrzebnych dla ograniczenia deficytu sektora finansów publicznych poniżej 3 proc. PKB w 2015 roku. Natomiast do końca kwietnia rząd jest zobowiązany przesłać program konwergencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Tusk liczy na wyjście z procedury nadmiernego deficytu w ciągu 2 lat