Tymoszenko nie planuje oddania cześci systemu gazowego Rosji

IAR
opublikowano: 07-12-2007, 14:12

Julia Tymoszenko zaprzecza, jakoby jej ugrupowanie dążyło do oddania części ukraińskich systemów gazowych Rosji. W ostatnich dniach takie informacje pojawiły się w kijowskich gazetach i portalach internetowych.

W rozmowie z Polskim Radiem Julia Tymoszenko zdementowała informacje, jakoby jej wysłannicy jeździli do Moskwy, aby negocjować cenę gazu w zamian za udziały w rurociągach. Dodała, że jest przeciwniczką oddania jakiejkolwiek ich części. "Nasze ugrupowanie od dawna i konsekwentnie jest zwolennikiem tego, aby system gazowy należał do państwa, aby Ukraina miała ten geopolityczny i gospodarczy środek nacisku" - podkreśliła. Wcześniej gazeta "Ekonomiczeskije Izwiestia" i portal "Ekonomiczna Prawda" poinformowały, że przedstawiciele Bloku Julii Tymoszenko zaproponowali przekazanie Gazpromowi prawie jednej czwartej udziałów w ukraińskich systemach gazowych - w zamian za zamrożenie cen błękitnego paliwa, przynajmniej do wyborów prezydenckich na Ukrainie w 2009 roku.

IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane