UBS AM: prognoza Dimona spełni się przy 3 proc. inflacji

opublikowano: 09-05-2018, 15:11
aktualizacja: 09-05-2018, 15:14

We wtorek Jamie Dimon, prezes JP Morgan, prognozował, że rentowność „dziesięciolatek” USA może dojść do 4 proc. UBS Asset Management uważa, że to mało prawdopodobne.

Anne Anderson z UBS Asset Management uważa, że jest zbyt  niska presja inflacyjna w USA, aby Fed czuł się zmuszony do agresywniejszej polityki monetarnej, której skutkiem mógłby być wzrost rentowności obligacji 10-letnich USA do 4 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

- Wydaje mi się to trudne do osiągnięcia. Oznaczałoby, że inflacja musiałaby nagle skoczyć z 2 do 3 procent.  W gospodarce USA nie ma dostatecznych barier, aby mogło się to stać tak szybko – powiedziała Anderson, która kieruje panelem globalnych obligacji i walut w UBS AM.

Dimon nie jest odosobniony w swojej opinii o dalszym wzroście rentowności obligacji. Michael Hasenstab z Franklin Templeton uważa, że przy tempie wzrostu gospodarki USA wynoszącym 3 proc. i inflacji sięgającej 2 proc. rentowność „dziesięciolatek” USA powinna „normalnie” wynosić 4,5-5,0 proc., a „z pewnością powyżej 4 proc.”. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu