Ukraina: Zatrzymano polityka oskarżanego o finansowanie separatystów

PAP
opublikowano: 14-02-2015, 23:27

Na Ukrainie zatrzymano w sobotę Ołeksandra Jefremowa, byłego szefa frakcji parlamentarnej Partii Regionów zbiegłego w ub. roku z kraju byłego prezydenta Wiktora Janukowycza. Jefremow uważany jest za osobę finansującą działalność separatystów prorosyjskich.

Pochodzący z Ługańska deputowany poprzedniego parlamentu i jeden z najważniejszych polityków ugrupowania Janukowycza został aresztowany z polecenia Prokuratury Generalnej. Wiadomo, że zatrzymania dokonano w ramach „operacji specjalnej” przeprowadzonej wspólnie ze Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy.

Prokuratura wysunęła mu podejrzenia w sprawie „nadużycia władzy w okolicznościach obciążających” oraz „fałszerstwo służbowe” – poinformował mianowany zaledwie w ub. wtorek na stanowisko prokuratora generalnego Wiktor Szokin.

Jefremow, który nie ukrywał swych prorosyjskich poglądów, był w przeszłości gubernatorem obwodu ługańskiego.

W styczniu przedstawicielka prezydenta Petra Poroszenki ds. pokojowego uregulowania konfliktu w Donbasie Iryna Heraszczenko zwróciła się do prokuratury z prośbą o sprawdzenie, czy Jefremow i deputowana do obecnego parlamentu Natalia Korolewska nie finansują działalności separatystów w Donbasie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu