Uniwersytet Oksfordzki wyemituje po raz pierwszy obligacje

opublikowano: 29-11-2017, 10:53
aktualizacja: 29-11-2017, 10:54

Słynny Uniwersytet Oksfordzki po raz pierwszy w swojej historii wyemituje obligacje. Jak przystało na ponad 900-letnią instytucję, termin wykupu może zostać ustalony na 100 lat.

Moody’s przyznał najstarszemu brytyjskiemu uniwersytetowi najwyższy rating Aaa, wskazując na brak problemów z kandydatami na studia na uczelni, a także nieustające wsparcie od darczyńców z rządu jak i instytucji badawczych.

Zobacz więcej

[FOT. ISTOCK]

Poszczególne kolegia Uniwersytetu Oksfordzkiego emitowały w przeszłości obligacje. Jednak nigdy nie próbowała w ten sposób pozyskać funduszy cała uczelnia.
Termin wykupu obligacji może wynieść 100 lat. Uniwersytet planuje pożyczenie co najmniej 250 mln USD, poinformował The Financial Times. 

Popularność pozyskiwania pieniędzy przez emisję obligacji wśród brytyjskich uniwersytetów wzrosła w ostatnim czasie z powodu malejącego wsparcia finansowego uczelni przez państwo. Sytuacja finansowa Oksfordu jest jednak mocna. Jego fundusz osiągnął 2,6 mld GBP w 2016 roku i był aż o 1,4 mld GBP wyższy niż cztery lata wcześniej, poinformowała agencja Moody’s. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu