UOKiK zobowiązał Benefit Systems do zwiększenia konkurencji

WST
opublikowano: 08-12-2021, 10:57

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zobowiązał Benefit Systems, operatora kart Multisport, do wprowadzenia działań zwiększających poziom konkurencji w branży fitness.

Mongkolchon Akesin

Jak podano w komunikacie, spółka ma podjąć działania sprzyjające rozwojowi konkurencji na rynku pakietów sportowo-rekreacyjnych. Dodatkowo spółka wprowadzić ma działania sprzyjające niedyskryminacyjnemu traktowaniu klubów, które chcą oferować swoje usługi w programie Multisport.

Zgodnie ze zobowiązaniem, Benefit Systems dopuści przynajmniej jednego operatora pakietów sportowo-rekreacyjnych do niektórych dużych klubów fitness w atrakcyjnych lokalizacjach na wskazany w decyzji czas.

UOKiK podkreślił też, że kara za niewykonanie decyzji zobowiązującej może wynieść równowartość do 10 tys. EUR za każdy dzień opóźnienia.

Decyzja urzędu związana jest z karą w kwocie 26,9 mln zł jaką w styczniu br. UOKiK nałożył na Benefit Systems za ograniczanie konkurencji w latach 2012-2017. Spólka odpierała te zarzuty.

Na początku listopada „Puls Biznesu” pisał, że obecny na GPW Benefit Systems zamierza wydać nawet 85 mln zł na przejęcie 14 siłowni, należących do współpracującej z nim firmy Total Fitness.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane