Volkswagen zapłaci po 1400 AUD właścicielom „trefnych” diesli w Australii

opublikowano: 16-09-2019, 07:55

Volkswagen zgodził się zapłacić 127 mln AUD ugody w Australii aby zamknąć sprawę tysięcy pozwów wynikających z wykrycia manipulacji emisją spalin w autach firmy z silnikami diesla, pisze Reuters.

Niemiecki koncern ogłosił, że wypłaci po 1400 AUD (3,76 tys. zł) każdemu właścicielowi auta volkswagen, audi i skoda z silnikiem EA189, który wystąpił z pozwem. Volkswagen nie będzie musiał przyznawać się do manipulacji pomiarem emisji spalin, którą ujawniono w USA we wrześniu 2015 roku.

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

Australijski urząd ochrony konsumenta pozwał w 2016 roku Volkswagena za sprzedaż Australijczykom ponad 57 tys. aut, w których zainstalowano oprogramowanie wprowadzające w błąd co do toksyczności spalin. Niemiecki koncern ogłosił, że spodziewa się ugody w tej sprawie w niedługim czasie.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy