Volvo wybuduje centrum finansowo-księgowe i IT we Wrocławiu za 26 mln zł

Internet Securities
opublikowano: 25-07-2005, 16:05

Volvo Polska Sp. z o.o., należąca do Grupy Volvo, zainwestuje 26 mln zł w centrum świadczenia usług księgowych i informatycznych we Wrocławiu, poinformował w poniedziałek prezes spółki Tom Jorning. Docelowo w nowym centrum ma pracować 500 osób.

Volvo Polska Sp. z o.o., należąca do Grupy Volvo, zainwestuje 26 mln zł w centrum świadczenia usług księgowych i informatycznych we Wrocławiu, poinformował w poniedziałek prezes spółki Tom Jorning. Docelowo w nowym centrum ma pracować 500 osób.

„Centrum usług księgowych będzie obsługiwać Volvo z innych krajów Europy, z kolei centrum IT – nasze spółki z całego świata. Inwestycja we Wrocławiu ma potrwać pięć lat i docelowo ma zatrudniać 500 osób. Dodatkowo w Nadarzynie powstanie nasze wzorcowe centrum serwisowe” – powiedział Jorning podczas konferencji prasowej.

Prace nad budową wzorcowego centrum serwisowego w Nadarzynie dla Europy Środkowo - Wschodniej ma się rozpocząć jak najszybciej. Inwestycja ma kosztować około 32 mln zł i przewiduje zatrudnienie około 65 osób.

Volvo podpisało w poniedziałek porozumienie z Ministerstwem Gospodarki i Pracy, w ramach którego Volvo Polska otrzyma z funduszy unijnych dofinansowanie do realizowanych na terenie Polski projektów w Nadarzynie i we Wrocławiu.

Porozumienie to wynika z przyjętego przez Radę Ministrów wieloletniego programu „Wsparcie inwestycji realizowanej przez Volvo Polska Sp. z o.o. we Wrocławiu pod nazwą „Kompleksowe Centrum obsługi Finansowo-Księgowej i Rozwoju Technologii Informatycznych” w latach 2005-2008”.

Program ten zakłada dotację z budżetu państwa na utworzenie nowych miejsc pracy w wysokości 1,92 mln zł. Całkowite wsparcie inwestycji wyniesie 6,37 mln zł. Resort szacuje, że w związku z realizacją inwestycji, w ciągu czterech lat wpływy do budżetu państwa i samorządu terytorialnego wyniosą 34, 82 mln zł.

Volvo AB zainwestowało w Polsce do tej pory ponad 85 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu