W Azji dominowała podaż

MD
06-03-2009, 08:40

Na azjatyckich giełdach spadki. W Tokio bilans tygodnia jest najgorszy od ponad miesiąca.

Nikkei tracił na zamknięciu sesji 3,5 proc., a Topix spadł o 2,7 proc. Oba indeksy straciły przez tydzień ok. 5 proc. Tak słabo nie było na japońskiej giełdzie od 23 stycznia. W piątek poza wyprzedażą w USA inwestorów zachęcały do pozbywania się akcji także sygnały wskazujące, że spółki mogą mieć problem z finansowaniem działalności. Mocno staniał m.in. Akebono Brake Industry, którego prezes wyznał, że bez pomocy z zewnątrz dostawcy podzespołów dla producentów aut mogą mieć problem z przetrwaniem. Spadł wyraźnie również kurs Toshiby, o której Goldman Sachs napisał, że będzie musiała podwyższyć kapitał. Inwestorzy pozbywali się papierów Fuji Heavy. Producent aut Subaru zwrócił się do państwowego Development Bank of Japan o pożyczkę na środki niezbędne do dalszego funkcjonowania.

Na pozostałych rynkach regionu dominowała podaż. W Seulu sesja zakończyła się 0,3 proc. spadkiem. W Szanghaju sięgnął on prawie 1,3 proc. W Hongkongu na pół godziny przed zamknięciem główny indeks spadał o 1,6 proc., a w Singapurze, na 1,5 godziny przed końcem handlu giełda spadała o 0,5 proc.

MD 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / W Azji dominowała podaż