Czytasz dzięki

Walmart chce być bezemisyjny do 2040 roku

opublikowano: 21-09-2020, 11:11

Największy na świecie sprzedawca detaliczny poinformował, że dąży do osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych ze swoich globalnych operacji w ciągu najbliższych 20 lat.

Walmart planuje zapewnić wystarczającą ilość energii wiatrowej, słonecznej i innych odnawialnych źródeł energii, aby zasilać wszystkie swoje obiekty zieloną energią do 2035 roku.

Walmart
Zobacz więcej

Walmart fot. Bloomberg

Do 2040 roku firma chce zelektryfikować i wyeliminować emisje ze wszystkich swoich pojazdów, w tym z ciężarówek długodystansowych, a także przejść na bardziej ekologiczne metody chłodzenia i ogrzewania.

Walmart jest członkiem We Mean Business Coalition. To grupa firm, które zobowiązały się do redukcji emisji gazów cieplarnianych zgodnie z celami określonymi w porozumieniu paryskim z 2015 roku. Są wśród nich m.in. Estee Lauder, Sony i Amazon.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane