Warszawa daje po 40 tys. zł na rozpoczęcie działalności

Miłosz Marczuk
opublikowano: 20-07-2009, 12:23

Zgłaszajcie pomysły na własny biznes. Pierwsza rekrutacja potrwa tylko do końca lipca.

Warszawiacy i mieszkańcy okolic do 31 lipca mogą zgłaszać projekty na dofinansowanie pierwszej działalności gospodarczej. Nowo założone firmy otrzymają 40 tys. zł dotacji i wsparcie pomostowe przez pół roku lub rok po 1100 zł miesięcznie.

— Może się wydawać, że te 40 tys. zł (53,2 tys. zł razem z późniejszym wsparciem) to niewiele. Ale na przykład w USA aż 90 proc. nowych firm startuje z 10 tys. USD kapitału początkowego — mówi prof. Jerzy Cieślik z Akademii Leona Koźmińskiego, która wraz z warszawskim magistratem jest współorganizatorem projektu.

Projekt "Warszawa stolicą ambitnego biznesu" jest dofinansowany z funduszy europejskich (Programu Kapitał Ludzki, działanie 6.2 "Wsparcie i promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia"). Unijny zastrzyk nie tylko pokryje dotacje na konkretne projekty, ale także sfinansuje przeszkolenie 240 osób, które mają pomysł na działalność gospodarczą. Do udziału w projekcie zapraszane są osoby, które są w wieku 18-50 i więcej lat. Mogą być zatrudnione albo bezrobotne.

— Autorzy najlepszych koncepcji przejdą szkolenie dotyczące zakładania i prowadzenia własnej firmy. Będą mogli także skorzystać z doradztwa. Przewidujemy, że pierwsze dotacje na założenie firmy wypłacane będą na początku 2010 r. — mówi Andrzej Czajkowski, kierownik projektu z warszawskiego urzędu miasta.

Zainteresowani znajdą kwestionariusz na stronie internetowej: www.stolicabiznesu.warszawa.pl. W sierpniu wybrane osoby będą zapraszane na rozmowę kwalifikacyjną, na której zaprezentują pomysły na firmę.

Pierwsza tura szkoleń i doradztwa dla 120 osób zacznie się 15 września i potrwa do grudnia. Potem na podstawie przygotowanych w czasie szkoleń biznesplanów wyłoniona zostanie grupa 30 uczestników. Każdy otrzyma wsparcie 46,6-53,2 tys. zł. Składa się na nie dotacja na prowadzenie działalności gospodarczej i sześciomiesięczne wsparcie pomostowe. Wsparcie dla 15 nowych firm wypłacane będzie przez kolejne sześć miesięcy.

Więcej o kasie z Unii czytaj Warszawa daje po 40 tys. zł na rozpoczęcie działalnościWarszawa daje po 40 tys. zł na rozpoczęcie działalności

Cały artykuł w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu".

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Miłosz Marczuk

Polecane