Wideokonferencje — niezbędne w codziennej pracy

ZYGMUNT ŁODZIŃSKI, Product Manager, Veracomp SA
opublikowano: 25-10-2016, 22:00

Rynek wideokonferencji w Polsce zmierza w ściśle określonym kierunku. Producenci dążą do zapewnienia rozwiązań optymalizujących pracę nie tylko kadry zarządzającej, ale też wszystkich pracowników. Jeszcze półtora roku temu firmy produkujące systemy wideokonferencyjne rozwijały swoje portfolio, bazując głównie na produktach działających w chmurze, która nie była wówczas dostępna dla wszystkich. Od tego czasu ta tendencja uległa zmianie — wideokonferencje typu cloud nie stanowią już dominującego modelu zakupowego, jednak nadal są wyróżniającym się trendem.

Obecnie podstawą w naszej codziennej komunikacji są głównie produkty Microsoftu, których popularność dodatkowo wzrosła po przejęciu komunikatora Skype zapewniającego użytkownikom wiele użytecznych funkcjonalności z zakresu Unified Communication. Przeznaczone dla klientów biznesowych rozwiązanie Skype 4 Business to nie tylko narzędzie do wideokomunikacji, ale także platforma Unified Communication, dzięki której użytkownicy mogą wykonywać połączenia głosowe, korzystać z czatu tekstowego lub pracować wspólnie na jednym dokumencie. Przez zbudowanie ciekawej oferty bazującej na Office 365 Microsoft zachęca klientów do korzystania z biznesowej edycji Skype’a. Przedsiębiorstwa z sektora SMB bardzo często opierają na tym rozwiązaniu telefonię firmową i wideokomunikację, co umożliwia im zoptymalizowanie platformy komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej wykorzystywanej do kontaktowania się z kontrahentami.

Komunikację w firmie bazującą na produktach Office 365 lub Skype 4 Business warto rozbudować o systemy wspierające, np. Polycom. Dzięki nim można usprawnić sposoby komunikowania się, wykorzystując do tego m.in. telefony biurkowe Polycom serii VVX zoptymalizowane pod kątem działania ze Skype’a i zapewniające możliwość wykonywania klasycznych połączeń. Natomiast w przypadku sal konferencyjnych ciekawym rozwiązaniem do prowadzenia rozmów z większą liczbą użytkowników jest telefon Polycom RealPresence Trio. Pozwala on nie tylko na wykonywanie połączeń głosowych, ale umożliwia także wspólną pracę nad projektami dzięki możliwości przesyłania treści w czasie rzeczywistym.

W sytuacji, kiedy użytkownik chce poszerzyć możliwości posiadanego systemu o transmisję wideo, może sięgnąć po inne rozwiązania Polycom, np. terminale z serii Group. Urządzenia te są przeznaczone do pracy w salach konferencyjnych i pozwalają na natywną integrację ze Skype’em. Dzięki temu umożliwiają nawiązywanie połączeń w ramach wykorzystywanej platformy w taki sam sposób jak w przypadku aplikacji Skype.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZYGMUNT ŁODZIŃSKI, Product Manager, Veracomp SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu