Wielka Brytania chce redukcji emisji CO2 o 66 proc.

  • Paweł Makosz
opublikowano: 17-03-2021, 09:57

Rząd Wielkiej Brytanii przedstawił plan zmniejszenia ilości dwutlenku węgla emitowanego przez fabryki i inne procesy przemysłowe o dwie trzecie w ciągu najbliższych 15 lat.

Opublikowana w środę strategia dekarbonizacji przemysłu jest częścią planu Wielkiej Brytanii, który ma na celu eliminację emisji gazów cieplarnianych do 2050 roku. Departament Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej obiecał przekazanie ponad 1 mld GBP na projekty, które pomogą w obniżeniu emisji w szpitalach, szkołach i w fabrykach.

Adobe Stock

Plan zakłada, że do 2030 r. przemysł przestawi się z paliw kopalnych na źródła niskoemisyjne w ilości 20 TWh. Odpowiada to 17 proc. całej energii odnawialnej wygenerowanej przez Wielką Brytanię w 2019 roku.

– Osiągnięcie naszych celów klimatycznych będzie wymagało szeroko zakrojonych zmian w naszej gospodarce. Chcemy zrobić to w sposób, który ochroni miejsca pracy, stworzy nowe gałęzie przemysłu i przyciąga kolejne inwestycje - powiedział sekretarz ds. biznesu i energii Kwasi Kwarteng.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Makosz, Bloomberg

Polecane