Czytasz dzięki

Włochy: kary od 400 do 3000 EUR za naruszenie przepisów w sprawie epidemii

  • PAP
opublikowano: 24-03-2020, 20:42

Od 400 do 3000 euro wzrosną we Włoszech kary za łamanie przepisów o walce z epidemią - ogłosił we wtorek premier Giuseppe Conte, informując o nowym dekrecie przyjętym przez rząd. Zdecydowano, że władze regionów same mogą wprowadzać bardziej restrykcyjne kroki.

Kary w nowej wysokości wymierzane będą m.in. tym, którzy naruszyli rozporządzenie o zakazie wychodzenia bez uzasadnionego powodu i podróży poza własne miejsce zamieszkania.

"Jesteśmy gotowi w każdym momencie, mamy nadzieję, że jak najszybciej, złagodzić uścisk restrykcyjnych kroków i od nich odstąpić" - zadeklarował szef rządu. Nie podał żadnego terminu obowiązywania restrykcji związanych z epidemią, ale zapewnił zarazem, że nie będą one działać do 31 lipca, czyli do zakończenia stanu kryzysowego, ogłoszonego przez Światową Organizację Zdrowia.

Premier zapewnił, że cały czas zagwarantowane będą dostawy żywności i paliw. Kwestię paliw poruszył w związku z zapowiedzią strajku właścicieli stacji benzynowych przy autostradach.

Mówiąc o pomocy ze strony wojska, które także czuwa w miastach nad przestrzeganiem rządowych dekretów, premier wyjaśnił: "Obywatele nie mogą myśleć, że utrzymanie porządku publicznego zostanie powierzone tylko wojsku". Podkreślił, że nie będzie żadnej "militaryzacji".

Conte ogłosił, że co 15 dni będzie informował parlament o kolejnych krokach rządu.

Wyraził uznanie dla Włochów, których większość, jak zaznaczył, stosuje się do zaleceń i rozumie ich intencje.

"To bardzo ciężka próba, która uczyni nas lepszymi. Każdy z nas zastanawia się nad swoim życiem i nad skalą wartości. To okazja do tego, by się zatrzymać na refleksję, na którą nie ma czasu w szalonym pędzie. Skorzystajmy, by wyciągnąć z tego właściwą lekcję" - powiedział Conte podczas pierwszej konferencji prasowej, która odbyła się za pośrednictwem internetu.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy