Włochy: produkcja przemysłowa wzrosła w listopadzie o 0,3 proc.

opublikowano: 16-01-2004, 12:23

Produkcja przemysłowa rosła we Włoszech w listopadzie już drugi miesiąc z rzędu. Czwarta europejska gospodarka odczuwa poprawę w miarę wychodzenia z pierwszej w dekadzie recesji.

Produkcja przemysłowa wzrosła we Włoszech w listopadzie o 0,3 proc. Miesiąc wcześniej o 0,2 proc. Listopadowy wzrost jest zgodny z oczekiwaniami ekonomistów.

Aż o 4,7 proc. wzrosła w listopadzie produkcja papieru i sprzętu biurowego. O 3,8 proc. wzrosła produkcja samochodów osobowych i półciężarowych. Fiat poinformował o zwiększeniu sprzedaży o 4,2 proc., co w znacznym stopniu jest zasługą dużego popytu na produkowane w Polsce pandy.

W trzecim kwartale tempo wzrostu gospodarczego osiągnęło we Włoszech najwyższy poziom od 2,5 lat. Wyniosło 0,5 proc. Według ekspertów, takie będzie w całym roku. W 2004 roku PKB Włoch ma wzrosnąć o 1,6 proc., w w 2005 roku o 2 proc.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Włochy: produkcja przemysłowa wzrosła w listopadzie o 0,3 proc.