Września przeznaczy na inwestycje 6 mln zł

Marek Loos
01-02-2001, 00:00

Września przeznaczy na inwestycje 6 mln zł

Wielkość tegorocznych inwestycji, które będą finansowane z budżetu Urzędu Miasta i Gminy Września ma wynieść około 6 mln zł. Jest to o połowę mniej niż rok temu.

Największe inwestycje zaplanowane przez władze Wrześni na 2001 r. to dokończenie modernizacji ul. Słowackiego, monitoring miasta, budowa kompleksu odkrytych basenów a także szkoły w Kaczanowie.

Budżet Wrześni na 2001 r. zakłada dochody i wydatki na poziomie 44,4 mln zł.

— W tym roku za 400 tys. zł ma zostać wykonany drugi i ostatni etap modernizacji ul. Słowackiego, polegający na wymianie nawierzchni, wybudowaniu kanalizacji deszczowej i ścieżki rowerowej oraz przebudowaniu chodników. W toku jest przetarg na sporządzenie projektu technicznego, a przetarg na wykonawstwo odbędzie się w lipcu. W tym samym miesiącu powinny rozpocząć się prace — opowiada Waldemar Grześkowiak, zastępca burmistrza Wrześni.

Będzie monitoring...

Urząd Miasta i Gminy Września wspólnie ze Starostwem Powiatowym w ramach akcji Bezpieczny Powiat realizuje w tym roku program monitoringu miasta. W najbardziej newralgicznych punktach zostaną zainstalowane kamery przekazujące obraz do centrum monitorowania, które będzie się mieściło w budynku policji.

— Obecnie realizujemy pierwszy etap prac, związany z założeniem ośmiu kamer. W tym roku za blisko 190 tys. zł (100 tys. zł z budżetu powiatowego, 90 tys. zł z urzędu miasta i gminy) będzie zamontowanych osiem pozostałych. Przetargi na wykonawstwo odbędą się w marcu. Dokumentacja do nich jest gotowa — mówi Waldemar Grześkowiak.

...i sieć kanalizacyjna

We Wrześni trwa budowa sieci kanalizacji sanitarnej. Wartość zaplanowanych na 2001 r. prac wynosi prawie 3 mln zł. Inwestycja będzie finansowana częściowo z budżetu samorządowego, a częściowo z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na mocy wieloletniej umowy, zakładającej dofinansowanie budowy kanalizacji. W tym roku NFOŚ sfinansuje jedną trzecią planowanych prac. Przetargi na ich wykonawstwo odbędą się w lutym. Ma powstać m.in. kanalizacja ostatniej części osiedla Sokołowskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Loos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Września przeznaczy na inwestycje 6 mln zł