WSJ: Marchionne szuka wsparcia w kampanii o fuzję z GM

opublikowano: 09-06-2015, 08:57

Prezes Fiat Chrysler Automobiles Sergio Marchionne szuka wsparcia znaczących inwestorów i funduszy hedgingowych w kampanii, która ma skłonić General Motors do fuzji z jego firmą, dowiedział się nieoficjalnie The Wall Street Journal.

Marchionne już od dłuższego czasu głosi potrzebę zmniejszenia liczby graczy na globalnym rynku motoryzacyjnym, co pozwoliłoby utrzymać wielkie inwestycje niezbędne do zaoferowania bezpieczniejszych i bardziej ekologicznych aut. W maju szef rady nadzorczej Fiat Chrysler ujawnił, że prezes spółki wysłał w tej sprawie emaila do prezes GM Mary Barra i kontaktował się także z innymi producentami aut.

Sergio Marchionne
Zobacz więcej

Sergio Marchionne Bloomberg

Teraz, według źródeł WSJ, Marchionne miał zwrócić się do inwestorów-aktywistów w GM, a także niektórych funduszy hedgingowych, aby wsparły jego starania do doprowadzenia do fuzji. Zachęciły go do tego niedawne działania grupy inwestorów, która zawarła z władzami GM porozumienie dotyczące bilansu spółki i sposobu zarządzania. Osiągnęła także obietnicę buybacku akcji GM wartości 5 mld USD, co miałoby pozwolić uniknąć wojny inwestorów z zarządem spółki.

WSJ pisze, że Marchionne jest zdeterminowany, aby doprowadzić do fuzji, co miałoby być ukoronowaniem jego kariery przed rezygnacją ze stanowiska zapowiedzianą na 2019 rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, wsj.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / WSJ: Marchionne szuka wsparcia w kampanii o fuzję z GM