Wskaźnik cen domów na Wyspach zszedł do ujemnych wartości

opublikowano: 10-05-2018, 10:04
aktualizacja: 10-05-2018, 10:05

Wskaźnik cen domów w Wielkiej Brytanii spadł w kwietniu do najniższego poziomu od ponad pięciu lat, wynika z danych Royal Institution of Chartered Surveyors. Najmocniejsze spowolnienie odnotowano w Londynie i południowo-wschodniej części kraju.

Wskaźnik cen RICS spadł do minus 8, co jest najniższą wartością od listopada 2012 r. Zejście na ujemne terytorium następuje po miesiącach stagnacji cen, a badani nie oczekują żadnego odbicia w najbliższym czasie.

Rynek nie jest obecnie w pełni funkcjonalny – ocenia Donald Leslie, rzeczoznawca z Donald Lesie & Co. Niski poziom dostępnych lokali,  niski popyt, wysokie opłaty skarbowe, brak przystępności cenowej, ogromna niepewność, są czynnikami, które negatywnie przekładają się na kondycję i stan rynku - dodaje.

To najnowszy raport, który pokazuje napięcie na rynku nieruchomości w Wielkiej Brytanii, a odrębny raport Halifax opublikowany w tym tygodniu sugeruje, że ceny w kwietniu 2018 r. spadły najmocniej w ciągu prawie ośmiu lat. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu