Wybraliśmy najlepsze kobiety w polskim biznesie

Karolina Guzińska
opublikowano: 09-12-2011, 00:00

„Puls Biznesu” dostrzega i docenia rosnącą rolę kobiet w polskiej gospodarce. „Panowie coraz chętniej dzielą się władzą, a jeszcze chętniej odpowiedzialnością. Właściwie nie ma już branży, która pozostaje niedostępna dla kobiet. Nie ma stanowiska, na którym kobieta nie może być właściwym człowiekiem na właściwym miejscu” — napisała Monika Richardson, redaktor prowadząca ranking 100 Kobiet Biznesu 2011.

Stworzony przez nas ranking promuje panie ambitne, aktywne i świadome własnych kompetencji. Aby się zakwalifikować, musiały spełnić liczne kryteria: pracować na stanowisku co najmniej członka zarządu w przedsiębiorstwie zatrudniającym ponad 250 osób lub być prezesem albo właścicielem mniejszej firmy (do 250 zatrudnionych). W 2010 r. spółka musiała uzyskać co najmniej 5 mln zł przychodu i mieć zysk, a także dodatnią dynamikę zysku i przychodu za lata 2009-10. Nie mniej istotne były wysoka etyka zawodowa kandydatek i wspieranie przez nie inicjatyw społecznych.

Wyniki rankingu 100 Kobiet Biznesu 2011 ogłosiliśmy 8 grudnia. Podczas uroczystej gali w Auli Fizyki Politechniki Warszawskiej przyznaliśmy wyróżnienia paniom nadającym ton polskiej gospodarce. Honorowy patronat nad rankingiem objęły Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, i Jolanta Kwaśniewska, prezes Fundacji Porozumienie bez Barier. Partnerami rankingu były firmy PKO Bank Polski i Orlen.

1 Anna Sierpińska

dyrektor personalny w randze członka zarządu Jeronimo Martins, właściciela sieci sklepów Biedronka

 

2 Aneta Jaskólska

dyrektor pionu prawnego i regulacji w randze członka zarządu spółki Cyfrowy Polsat

 

3 Monika Nowakowska

prezes firmy kosmetycznej Miraculum

 

Rankingowi towarzyszy magazyn, w którym prezentujemy sylwetki i firmy uczestniczek rankingu. Publikację można kupić w sklepie internetowym:

http://sklep.pb.pl.

WIĘCEJ INFORMACJI

http://100kobietbiznesu.pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu