Z Tesli odszedł główny księgowy

opublikowano: 09-03-2018, 07:09
aktualizacja: 09-03-2018, 07:13

Eric Branderiz odszedł ze stanowiska głównego księgowego w Tesli. To kolejna w ostatnim czasie rezygnacja przedstawiciela władz producenta aut elektrycznych.

Branderiz odszedł z Tesli z powodów osobistych, podano w komunikacie. Rynek nie przyjął dobrze tej informacji i akcje spółki taniały o prawie 2 proc. na zamknięciu sesji.
Odejście głównego księgowego nastąpiło po tym, jak z pracy w Tesli zrezygnowali w ostatnim czasie Jon McNeill, szef usług i globalnej sprzedaży, Diarmuid O’Connell, wiceprezes ds. rozwoju biznesu, Kurt Kelty, dyrektor technologii akumulatorów i dyrektor finansowy Jason Wheeler.

Zobacz więcej

Fot. twitter.com/elonmusk

Bloomberg zwraca uwagę, że Tesla wśród czynników ryzyka wymienia w swoim raporcie składanym w nadzorze „zależność od prezesa Elona Muska”. W przyszłym miesiącu akcjonariusze spółki mają zdecydować, czy chcą mu przyznać 2,6 mld USD wynagrodzenia przez dekadę, co miałoby zachęcić go do pozostania w na długo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Z Tesli odszedł główny księgowy