Zarządzający Robeco TFI komentują

ADM
opublikowano: 15-09-2008, 00:00

SYTUACJA NA RYNKACH MIĘDZYNARODOWYCH

Chiny

Victoria Mio

Po igrzyskach olimpijskich w Pekinie Chiny skoncentrują się na zarządzaniu makroekonomicznym. Odnotowano silne wskaźniki po stronie popytu w lipcu we wszystkich ważniejszych dziedzinach, włączając handel, sprzedaż detaliczną oraz inwestycje stałe. Jednakże dane z rynku przemysłowego pokazały jasne sygnały spowolnienia w lipcu, w związku z gwałtownym spadkiem popytu w Stanach Zjednoczonych, Europie i Japonii oraz wymaganymi przez rząd cięciami w aktywności przemysłowej w okresie igrzysk. Spowolnienie gospodarcze coraz bardziej się rozszerza. Dlatego chińskie władze zaczęły podkreślać potrzebę utrzymania stabilnego i szybkiego lokalnego wzrostu ekonomicznego, jednocześnie kontrolując inflację na akceptowalnym poziomie. Oczekujemy, że całościowa polityka monetarna przyjmie pozycję sprzyjającą wzrostowi.

Rynki wschodzące

Boudewijn de Haan

Wiele krajów wschodzących charakteryzuje się silnym wzrostem gospodarczym, ich sytuacja finansowa jest stabilna, a baza klientów krajowych rośnie. Rynki wschodzące są dziś dobrze pozycjonowane i przeciwstawiają się zwalniającej globalnej gospodarce oraz problemom kredytowym na rynkach rozwiniętych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu