Złoty bez większych zmian, inwestorzy czekają na impulsy z rynków bazowych

  • Konrad Ryczko
opublikowano: 08-04-2019, 07:25

Początek nowego tygodnia obrotu na rynku walutowym przynosi słabszego dolara, co otwiera drogę do lekkiego wzrostu wycen EM.

Polski złoty kwotowany jest następująco: 4,2903 PLN za euro, 3,8197 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8230 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9706 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,931% w przypadku obligacji 10-letnich.

Początek tygodnia przynosi słabszego dolara wraz ze zniżką rentowności amerykańskiego długu. Ruchy te tłumaczone są piątkowymi danymi z amerykańskiego rynku pracy, gdzie choć NFP za marzec wypadły blisko górnego zakresu oczekiwań, to dynamika płacy godzinowej okazała się słabsza od prognoz. W tle otrzymujemy doniesienia mówiące o postępach negocjacji handlowych na linii USA-Chiny (m.in. wczorajszy, optymistyczny wywiad Kudlow'a). W zakresie Brexit'u termin 12/04 wydaje się być już „off the table”, a kolejną potencjalnie kluczową datą ma być 30 czerwca. Regionalnie najważniejszym czynnikiem dla handlu na CEE są perspektywy co do dalszych ruchów MPC. W Czechach mocniejsza CZK ogranicza presję na podwyżki stóp, choć CNB sugeruje że istnieje przestrzeń do takiego ruchu. Lokalnie A. Glapińskiego ponownie sugeruje, iż stopy mogą pozostać bez zmian w kolejnych 2 latach. Trwają jednak spekulacje nt. jaki wpływ na te założenia mieć będzie zapowiadany pakiet fiskalny, który może doprowadzić do podbicia inflacji.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makroekonomicznych z rynku krajowego. Lokalnie istotniejsze wskazania (bilans płatniczy oraz decyzja S&P odnośnie ratingu) pojawią się dopiero w piątek. Na szerokim rynku warto zwrócić uwagę na popołudniowe dane dot. zamówień na dobra trwałe z USA.
Z rynkowego punktu widzenia układy techniczne wokół PLN nie uległy większym zmianom. EUR/PLN oscyluje blisko 4,28 PLN. USD/PLN oddala się od strefy oporu na 3,8388-3,8522 PLN.
 

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Ryczko, DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy