Złoty umocnił się w środę dzięki ruchom euro/dolara i inwestorom zagranicznym

Internet Securities
opublikowano: 20-04-2005, 16:46

Złoty umocnił się w środę dzięki wzrostom euro na rynkach światowych oraz dzięki sprzedaży walut przez banki zagraniczne, jednak obroty były nieduże, uważają dealerzy. Dodają, że polska waluta może poruszać się w niewielkim przedziale do końca tygodnia.

Złoty umocnił się w środę dzięki wzrostom euro na rynkach światowych oraz dzięki sprzedaży walut przez banki zagraniczne, jednak obroty były nieduże, uważają dealerzy. Dodają, że polska waluta może poruszać się w niewielkim przedziale do końca tygodnia.

"Dziś dzień jest bardzo spokojny i nie ma dużych obrotów, a złoty nieco się umocnił. Euro/dolar idzie do góry i to jest jedna rzecz, która pomaga złotemu, a kolejny czynnik to to, że obecnie jesteśmy na dość wysokich poziomach [walut – przyp. ISB] i banki londyńskie starają się sprzedawać waluty" – powiedział Marek Cherubin, dealer z Banku BPH.

„Wygląda na to, że taki przedział 4,15-4,18 zł za euro powinien być do końca tygodnia zachowany z lekką tendencją do wzmocnienia złotego, chyba że euro/dolar zacznie iść w drugą stronę” – dodał.

W środę o godz. 16:20 euro kosztowało 4,1650 zł, a dolar 3,1890 zł. Na rynkach międzynarodowych kurs euro wynosił 1,3057 dolara.

W środę rano za euro płacono 4,1680 zł, a za dolara 3,1955 zł. Za euro płacono na świecie 1,3044 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Złoty umocnił się w środę dzięki ruchom euro/dolara i inwestorom zagranicznym