Zubkow: Gazociąg Północny korzystny dla wszystkich krajów Europy

PAP
opublikowano: 08-02-2008, 10:53

Premier Rosji Wiktor Zubkow oświadczył w  piątek na konferencji prasowej po spotkaniu z Donaldem Tuskiem, że Gazociąg Północny to dobry projekt, który nie ma na celu zaszkodzenia czyimkolwiek interesom.

"Ten projekt może polepszyć sytuację Polski, jest korzystny dla wszystkich krajów Europy" - powiedział szef rosyjskiego rządu.

Premier Tusk oświadczył, że stanowiska Polski i Rosji jeśli chodzi o Gazociąg Północny "nie są tożsame". Zadeklarował też, że obie strony będą dążyły do tego, aby polityka gazowa przynosiła korzyści zarówno Polsce, jak i Rosji. Zaznaczył, że nie ma ustaleń w sprawie polityki gazowej, ale - podkreślił - jest zadowolony z tego, że obie strony podzieliły się uwagami.

Polski rząd przekonuje, że gazociąg Amber przez Estonię, Łotwę, Litwę i Polskę to znacznie tańsza od Gazociągu Północnego możliwość przesyłania gazu z Rosji. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane