Zysk Goldman Sachs w II kw spadł trzeci raz z rzędu

HYDROBUDOWA SPÓŁKA AKCYJNA
opublikowano: 19-06-2001, 15:52

NOWY JORK (Reuters) - Bank inwestycyjny Goldman Sachs (GS) podał we wtorek, że jego zyski w drugim kwartale spadły o 25 procent. Powodem była słaba sytuacja na giełdach, gdzie pośrednictwo w obrocie akcjami zawsze przynosiło bankowi duże dochody.

Zysk GS w kwartale zakończonym 25 maja wyniósł 570 milionów dolarów lub 1,06 dolara na akcję w porównaniu z 755 milionami lub 1,48 dolara rok wcześniej. Był to trzeci kwartał z rzędu, w którym Goldman odnotował spadek zysków. Analitycy szacowali, że zysk wyniesie właśnie 1,06 dolara na akcję.

Ekonomiści obniżają ostatnio swoje prognozy zysków dla banków inwestycyjnych, bo przy złej sytuacji na giełdach mniej podmiotów sprzedaje akcje, a pośrednictwo przy tego typu transakcjach stanowi jedno z głównych źródeł zysków dla Goldman Sachs i jego konkurentów.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: HYDROBUDOWA SPÓŁKA AKCYJNA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Zysk Goldman Sachs w II kw spadł trzeci raz z rzędu