pb.pl
w schowku Tylko dla zalogowanych czytelników
zaloguj się
lub zarejestruj
dodaj do schowka

"Taśmy PSL", czyli przychodzi Łukasik do Serafina (PEŁNY ZAPIS ROZMOWY)

KUP LICENCJĘ
Pin It email print

Władysław Łukasik, były szef Agencji Rynku Rolnego w rozmowie z Władysławem Serafinem, szefem kółek rolniczych

Wszystkie informacje nt. "taśm PSL" >>

Cytaty z rozmowy:

Słuchaj, w Białymstoku to ja mu kryję, kurde, dupę po prostu. Ja tam pół milimetra nie zawiniłem...

To kurde, żebyś wiedział, to pociotek tego, pociotek ministra tam był, nie mój…  Marka?... Tak…

Ja się dziwię, że minister to zrobił, bo normalnie biorąc to jakbym miał naturę bardziej złośliwą, to wysadzić w…

On chce się tam okopać i uwłaszczyć. Tam w tej chwili jest około 80 milionów na koncie. Spółka jest warta, nie wiem, około 150-160 milionów, spółka ta Elewarr.

To jest totalnie bezkarne, to ci mówię. Ja to trochę próbowałem hamować… to masz pierwszy sygnał...

...i ten fundusz Sikorę użył jako słupa. Sikora jako federacja składa na sześć milionów z funduszy promocji pod hasłem: „Na kuchnię polską w czasie Euro”.

Ja nie chciałem się na to zgodzić, wymusili to na mnie z ministrem, że on ustępuje z prezesa. Bo ja wolę, żeby on był prezesem, a nie słup. A w ten sposób to słup wszystko mu firmuje.

To będzie trwać dłużej, oni się nie będą śpieszyć z konkursem. Dlatego, że wygodnie jest dla Śmietanki, wygodnie jest dla tej całej bandy, tej grupy, żeby oni rządzili.

Mnie kiedyś tam namawiali  na jakieś tańsze samochody. Bo mówił, że Pol-Mot dostarcza samochody do ARiMR-u,  że to będzie wiesz… że dzieci Śmietanko mają supertanie samochody. (…) ja tam nie potrzebuję...

SKL wcisnął tutaj, prawda, do Warszawy, do centrali z dziesięć co najmniej osób na stanowiska, wiesz, takie, co nic nie robią. Siedzą tacy i nic nie robią. I mamy wielu w terenie wicedyrektorów. I to niby poszło, że to Platforma, a to właściwie była nie Platforma, tylko z PIS-u. Bo SKL wiesz jak startuje?


CZYTAJ PEŁNY ZAPIS ROZMOWY >>

Występują m.in.:

  • Marek Sawicki, minister rolnictwa
  • Andrzej Śmietanko, dyrektor generalny Elewarru, wcześniej sprawował wiele ministerialnych funkcji oraz zasiadał we władzach agencji rolniczych
  • Bronisław Tomaszewski, prezes Elewarru
  • Anita Szczykutowicz, dyrektor departamentu promocji i komunikacji ministerstwa rolnictwa
  • Artur Balazs, były prezes Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, poseł czterech kadencji, minister rolnictwa w rządzie Jerzego Buzka
  • Andrzej Łuszczewski, pełniący obowiązki prezesa ARR, były wiceminister rolnictwa, wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych
  • Andrzej Zarajczyk, prezes i dyrektor generalny Pol-Mot Holding
  • Marek Zagórski, prezes Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, prezes Stronnictwa Konserwatywno-Liberalnego, były wiceminister rolnictwa

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu izamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Teksty Polskiej Agencji Prasowej

6 Komentarze

Colchee 2012-07-16

Kolejny przeciek kontrolowany. Trzeba kogoś usunąć? Niech to media zrobią. A maluczcy myślą że coś zostało wykryte i ukrócone, że żyjemy w "państwie prawa". A tymczasem wszędzie gdzie Skarb Państwa macza palce w biznesie wygląda to identycznie. Państwo w biznesie, to jak lis na straży kurnika. Politycy! Precz od rynku!

prezydent2015 2012-07-16

Do władzy w krajach słowiańskich idzie się po pieniądze. Tak było, jest i będzie. Zachodnia Europa uczy się tego od nas doskonale. To taka mała cena demokracji, czyli "władzy ludu" ... .

im 2012-07-16

Posłowie powinni mieć zakaz zakładania firm i prowadzenia przedsiębiorstw, taka władza nie powinna służyć tym, aby pod siebie wszystko ustawiać. Pensji nie mają takiej małej, na godne życie im starczy.

Antoni 2012-07-16

To sie zgadza! 80 milionów w kasie, 150-160 milionów wartość spółki. O takie właśnie sumy najcześciej chodzi. Widać jak Polska po 89 została rozkradziona i podzielona pomiędzy ludzi nomenklatury. A to nagranie jest typową podrzutką, związaną najpewniej z walką o wymienione w nagraniu miliony i stanowiska.

Mariusz Janczuk 2012-07-16

Pan Lukasik to moj wykladowca akademicki, znam go od lat i mam o nim jak najlepsze zdanie, wiec o jego los jestem spokojny

Wiadomości dnia na www.pb.pl


News

Kontrakty terminowe na WIG20 na...

Kontrakty terminowe na...
News

Wyrok na pośredników kredytowych w 27...

W największym skrócie...
News

Szlifowanie reputacji grubym heblem

Koniec ubiegłego roku...
News

Rząd milczy w sprawie renty dożywotniej

Kancelaria Prezydenta RP,...
News

Nadchodzi inflacja

W czwartek GUS podał najnowsze dane na temat...
News

Biznes, biznes ponad wszystko

W działalności biznesowej...
News

Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek,...

Kontrakty terminowe na...
News

Prąd będzie bardziej polski, tylko ludzi żal

Polska załoga Engie i EDF...
Najlepsze blogi o biznesie

Ranking gorących spółek

0.66 
0.42 
0.38 
0.30 
0.27 

Sekcje

Oferty Pulsu Biznesu